Jednym z nich jest Tarnobrzeski Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej, który jest finansowany z Funduszy Europejskich dla Podkarpacia na lata 2021-27. Wartość tego projektu to niespełna 27 milionów złotych i przewidziane jest tu wsparcie dla podmiotów ekonomii społecznej oraz przedsiębiorstw społecznych. - Wsparcie to jest udzielane w zakresie doradztwa biznesowego, spotkań animacyjnych, wizyt studyjnych oraz wsparcia finansowego dla już istniejących bądź nowotworzonych przedsiębiorstw społecznych - wyjaśnia prezes Pawlos. TOWES jest przewidziany na 6 lat.
Drugi projekt to "Kreatywni i efektywni od dziś". Projekt ten również jest finansowany w ramach regionalnego programu FE. - Wsparcie, które jest tu przewidziane, to przede wszystkim szkolenia, kursy zawodowe dla osób zamieszkujących na terenie województwa podkarpackiego oraz staże. Projekt ma na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych i kompetencji osób, które znajdują się w trudniejszej sytuacji na rynku pracy. Trwa 18 miesięcy - wyjaśnia S. Pawlos.
Prezes Sebastian Pawlos był jednym z gości śniadania biznesowego, jakie w Tarnobrzeskim Parku Przemysłowo-Technologicznym zorganizowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu. - To jedna z ważnych inicjatyw. Dotyczy ona m.in. rozwoju i wspierania lokalnej przedsiębiorczości, a co do zasady TARR uczestniczy w różnego rodzaju inicjatywach mających na celu rozwój gospodarczy regionu i przedsiębiorczości. Stąd też nasza obecność dzisiaj - mówił prezes Pawlos. O narzędziach wsparcia przedsiębiorców, oferowanych przez Tarnobrzeską Agencję Rozwoju Regionalnego podczas tego spotkania mówiła Ewelina Mysłek, wiceprezes TARR S.A.
Obecnie, razem z miastem Tarnobrzeg i partnerem ze strony ukraińskiej, TARR realizuje wielomilionowy projekt, sfinansowany w ramach programu Interreg. Dzięki niemu przez najbliższe dwa lata Park Dzikowski przejdzie gruntowną rewitalizację.
O tym zadaniu pisaliśmy tu:
Relację ze śniadanie biznesowego przeczytacie tu:
https://sandomierz.cozadzien.pl/tarnobrzeg/rekordowe-sniadanie/75744