Bogaty program obejmuje zarówno wydarzenia religijne, jak i kulturalne. Już pierwszego dnia w Sandomierzu odbyła się projekcja filmu Tadeusza Syki „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie” połączona ze spotkaniem z reżyserem. Wieczorem w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego wystąpił zespół uwielbieniowy z Lublina, a młodzież spotkała się na czuwaniu przed kanonizacją bł. Carlo Acutisa.
W kolejnych dniach zaplanowano m.in. koncerty w Stalowej Woli, Janowie Lubelskim, Racławicach, Tarnobrzegu i Nisku, a także wystawy i wydarzenia patriotyczne. W Tarnobrzegu zaprezentowano ikonografię klasztoru dominikanów, a w Janowie Lubelskim – wieczór wspomnień pt. „Bar nostalgii”.
Nie zabrakło również aspektu edukacyjnego – wykłady i prelekcje odbyły się w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu, a 8 maja spotkanie literacko-historyczne „Gdzie Egipt, a gdzie Sandomierz” zakończy cały cykl wydarzeń.
Organizatorzy zapraszają mieszkańców regionu do udziału w kolejnych punktach programu, podkreślając, że kultura chrześcijańska wciąż może być żywa, inspirująca i głęboko zakorzeniona w nadziei.