Wśród propozycji znalazło się 13 projektów dużych, 36 małych oraz 10 miękkich, czyli takich, które dotyczą wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych czy społecznych.
Wśród zgłoszonych zadań znalazły się zarówno inwestycje infrastrukturalne – jak np. budowa mini boiska w Sielcu, remont ul. Dąbrowskiej, czy instalacja monitoringu w SP nr 10, jak i działania kulturalne i społeczne: targi książki, spektakl „Duchy Jeziora Tarnobrzeskiego”, a nawet propozycja „Miejskiego Bajkowego Sylwestra”.
Trwa obecnie proces weryfikacji projektów, który zakończy się 31 sierpnia. Wnioski przechodzą ocenę formalną i merytoryczną – tylko pozytywnie zweryfikowane zostaną dopuszczone do głosowania. Listę zaakceptowanych propozycji poznamy 1 września.
Budżet Obywatelski to narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mogą realnie decydować o wydatkowaniu części miejskich środków – inwestując je w potrzeby i pomysły bliskie swojej społeczności.
W poprzednich edycjach zrealizowano dzięki BO m.in. place zabaw, miejsca rekreacji, parkingi czy wydarzenia integracyjne. Wszystko wskazuje na to, że i tym razem mieszkańcy Tarnobrzega będą mieli z czego wybierać.