Podczas spotkania obecni będą członkowie zespołu edytorskiego – profesorowie Krystyna Pietrych i Tomasz Cieślak, dr hab. Jerzy Wiśniewski oraz Ewa Cieślak, współinicjatorka projektu. Publikacja korespondencji to naukowe opracowanie obejmujące planowanych sześć tomów. Dwa opublikowane do tej pory – z lat 1944–1949 oraz 1950–1955 – ukazują nie tylko osobistą relację małżeństwa Iwaszkiewiczów, ale też fascynujący obraz powojennej Polski z perspektywy artystycznej i prywatnej.
Nieprzypadkowo miejscem finałowego wydarzenia jest właśnie Sandomierz – miasto, do którego Jarosław Iwaszkiewicz uciekał regularnie od lat 20. XX wieku i które często opisywał w swojej twórczości. Po spotkaniu odbędzie się kuratorskie oprowadzanie po wystawie, która do 18 maja dostępna jest w salach na parterze zamku.
Ekspozycja została przygotowana przez zespół kuratorski z Muzeum Zamkowego w Sandomierzu oraz współpracowników z Działu Historycznego. Wystawa prezentuje liczne pamiątki związane z Iwaszkiewiczem, w tym rękopisy, meble, listy oraz eksponaty z muzeów i prywatnych zbiorów. Została objęta patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz licznych mediów ogólnopolskich i regionalnych.