Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod hasłem: "Polska wobec organizacji międzynarodowych w XXI wieku", a wziąć w nim udział mogą wszyscy zainteresowani uczniowie, bez względu na miejsce zamieszkania, szkołę czy wiek. Niezbędne jest tylko wysłanie zgłoszenia przez szkołę w terminie do 30 stycznia br.
HKNS jest dwuetapowy: w etapie pierwszym konkurs jest przeprowadzany w szkołach, które zgłosiły uczniów do udziału w nim (w tym roku będzie to dzień 14. lutego), natomiast drugi etap - finałowy odbywa się już w siedzibie organizatora - popularnym Hetmanie.
Co, poza wiedzą, można wygrać w tych zmaganiach? Nie bez znaczenia są nagrody, ale też gwarancja przyjęcia do najlepszego liceum na Podkarpaciu dla laureatów 3ech pierwszych miejsc i dodatkowe punkty rekrutacyjne dla zdobywców miejsc kolejnych. Co najważniejsze: sam udział to duży plus dla ucznia. Konkurs bowiem integruje wiedzę i umiejętności, zdobywane przez uczniów na różnego typu zajęciach szkolnych i pozaszkolnych w szeroko rozumianym zakresie nauk społecznych. Kolejnym jego założeniem jest poszerzenie tej wiedzy o treści zdobywane w kolejnych etapach edukacyjnych. Uczestnicząc w zmaganiach, młodzież może konfrontować swoją wiedzę i umiejętności na forum nie tylko szkoły, ale także miasta i ościennych powiatów, zawrzeć nowe kontakty i oswoić się oraz polubić rywalizację olimpijską. Zawody mogą służyć także jako swego rodzaju etap przygotowań do pozytywnego złożenia egzaminów końcowych w szkole podstawowej.
Regulamin oraz dokumenty rekrutacyjne dostępne są na stronie szkoły:
https://hetman.edu.pl/projekty/konkurs-hkns/